در این مقاله با آموزش نصب دوربین شبکه و برخی ویژگی های آن آشنا می شوید


دوربین های IP تحت شبکه امکانات و ویژگی های مختلفی دارند. یکی از این ویژگی ها کیفیت بالا تصاویر و رکورد به صورت ۱۰۸۰P – ۷۲۰P – WDR – ۳DNR – BLC – AGC و POE می باشد، ویژگی دیگر پشتیبانی از کارت حافظه تا ظرفیت ۲ ترابایت می باشد و …

مجموع ویژگی های دوربین های IP (شبکه) به کیفیت بالای تصویر و کاربردی تر شدن ختم می شود.

دوربین های IP (شبکه) برخلاف دوربین های آنالوگ از کابل های شبکه برای انتقال تصاویر استفاده می کنند که این کابل ها سرعت فوق العاده ای دارند نسبت به سایر کابل ها دارند.

POE نام یکی دیگر از این ویژگی های برخی دوربین های تحت شبکه تغذیه همزمان برق دوربین با همان کابل شبکه می باشد.

 

ضبط تصاویر در دوربین های IP شبکه

دستگاهی که وظیفه ضبط تصاویر دوربین های شبکه را برعهده دارد NVR مخفف Network video recorder ضبط کننده فیلم شبکه نام دارد. شکل زیر پشت پنل دستگاه NVR می باشد

در شکل بالا این دستگاه تنها یک پورت شبکه دارد که در این مواقع باید برای متصل کردن دوربین ها از سوییچ استفاده کنیم (برای اطلاعات بیشتر درباره سوییچ اینجا کلیک نمایید)

دوربین ها به سوییچ وصل می شوند و یک کابل از سوییچ به دستگاه NVR نصب وصل می شود. در این حالت برای استفاده از قابلیت POE باید سوییچ نیز این امکان رو پشتیبانی کند.

چگونه دوربین شبکه رو راه اندازی کنیم

ابتدا دوربین رو با کابل به کامپیوتر وصل می کنیم مرورگر را باز میکنیم آی پی پیشفرض رو در قسمت آدرس بار مرورگر وارد می کنیم آی پی پیشفرض در دفترچه راهنمای دوربین موجود می باشد. پس از ورود صفحه تنظیمات دوربین رو مشاهده می کنید که می توانید تنظیمات مربوط به کیفیت،تاریخ و ساعت را انجام دهیم. آدرس آی پی دوربین را در این حالت در Range شبکه قرار می دهیم.