چند قدم تا حداکثر امنیت دستگاه های ضبط تصاویر dvr & nvr چیکار کنیم تا هک نشویم؟ به ادامه مطلب مراجعه کنید

توجه همیشگی به رمزهای عبور خاص به اشتباه موجب آسودگی خیال افراد می شود و باعث می شود به موارد دیگر توجه کافی نداشته باشیم. به صورتی که یکی از متداول ترین اشتباهات عدم تغییر و استفاده از نام کاربری پیشفرض admin می باشد که این نام کاربری همیشه اولین مورد برای بررسی توسط هکرها و نرم افزارهای مخرب می باشد. ساده تر وقتی یک هکر حتی نام کاربری شما را به آسانی پیدا نکند بسیار سخت تر می تواند به لایه های دیگر حفاظتی شما نفوذ کند. اولین قدم برای این مورد این است که از شرکتی که خدمات نصب دوربین مداربسته را برای شما انجام می دهد بخواهید روش ساختن و تغییر نام کاربری جدید را به شما آموزش بدهد و یا اینکه حداقل از نام کاربری admin استفاده نکند.

 

هکینگ

به درستی رمزهای طولانی بسیار بهتر از رمزهای کوتاه می باشد این مورد برای نرم افزار های کرک پسوورد کار را بسیار پیچیده می کند ولی مهمتر از طولانی بودن پیچیدگی رمز است. توصیه همیشگی بخشهای حریم خصوصی و امنیتی تمامی شرکت های معتبر استفاده از انواع کاراکترها، حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علائم است. (Az,az-09-!@#$%) هک کردن رمز عبوری مانند این a#4%^N*  بسیار سخت تر از رمز عبور طولانی با شامل این ۲۳۲۴۳۰۵۴۹۵۹۳۴۵۹۵۴۳۵۳۴ اعداد است.

مکرر توصیه می شود تا حد امکان به جای استفاده از DDNS عمومی و به اصطلاح P2P از شرکت ارائه دهنده اینترنت ISP خود بخواهید به شما آی پی اختصاصی ارائه دهند که هزینه آن بسیار ناچیز می باشد

توضیحات بیشتر در رابطه با DDNS اینجا –  توضیحات بیشتر در رابطه با آی پی اختصاصی اینجا

استفاده از دستگاه های دیگر و عدم رعایت نکات امنیتی

حتما زمانی که از دستگاه های دیگری کامپیوتر و موبایل آی پی استاتیک خود را وارد می کنید از این بابت مطمئن باشید که سیستم امن باشد و اطلاعات شما را ذخیره نکند.

ورود غیر مجاز به دستگاه مرکزی ضبط کننده DVR-NVR از طریق نرم افزار

همواره دستگاه های الکترونیکی که با اینترنت در تعامل می باشند در خطر هک شدن قرار دارند هکر ها برای اینکار بدنبال کشف باگ ها و حفره های امنیتی دستگاه ها می باشند برای رفع این خطر از برند اصلی است محصولات استفاده کنید و دستگاه خود را همواره آپدیت نگه دارید.

توضیحات بیشتر در رابطه با باگ