دوربین مداربسته AHD همانطور که از نام آن پیداست از تکنولوژی AHD جهت انتقال تصویر استفاده می‌کند. کلمه AHD سرواژه عبارت “Analog High Definition” به معنی “دوربین مدار بسته آنالوگ با جزئیات بالا” می‌باشد. در این تکنولوژی با اینکه همچنان تصاویر مانند مدل آنالوگ ارسال می‌شود اما نوع کد گذاری تصاویر به گونه ای است که حجم بیشتری از اطلاعات انتقال پیدا می‌کند. در واقع چیپست نصب شده بر روی دوربین تصاویر دریافتی توسط سنسور تصویر را به نسبت تکنولوژی Analog به گونه ای کد گذاری می‌کند که کیفیت بیشتری به دستگاه ضبط منتقل می‌گردد.

در زیر نمونه از پکیج AHD را مشاهده ‌می‌کنید که شامل ۴ عدد دوربین مداربسته بصیر مدل BS-2260DM و یک عدد دستگاه ضبط تصاویر برند بصیر سری طلایی مدل BS-XVR-8504NG می‌باشد.

پکیج دوربین مداربسته بصیر مدل p43

از چه کابلی جهت نصب دوربین مداربسته AHD استفاده می‌شود؟

برای نصب این گونه دوربین‌ها همانند دوربین‌های مداربسته آنالوگ از کابل کواکسیال یا همان کابل RG59 استفاده می‌شود. این کابل از یک مغزی که معمولا از جنس مس می‌باشد و یک یا چند روکش ساخته شده است. معمولا تصاویر دوربین‌های مداربسته AHD را می‌توان با استفاده از کابل RG59 می‌توان تا فاصله ۵۰۰ متری انتقال داد. با استفاده از کانکتور بی ان سی کابل از یک سو به دوربین و از سوی دیگر به دستگاه متصل می‌شود.

ساختار کابل کواکسیال