در قسمت های اول و دوم راهنمای خرید دزدگیر به همراه معرفی و توضیح پنل های دزدگیر مربوطه را ارائه نمودیم. اکنون در این مطلب به توضیح متعلقات مورد نیاز جهت تهیه و خرید دزدگیر اماکن می پردازیم. متعلقاتی که در این بخش توضیح داده می شود جزء ضروریات دزدگیر می باشند و بخش چهارم جزء متعلقاتی بوده که بر حسب نیاز شما امکان اضافه نمودن به پنل اصلی را دارا می باشند.


بخش اول: متعلقات ضروری

چشمی یا سنسور تشخیص حرکت: این سنسور وظیفه تشخیص حرکت را بر عهده داشته، با توجه به تعداد منطقه هایی که نیاز به محافظت دارد تعداد چشمی ها مشخص می شوند هر چشمی طول دید حدود ۱۲ متر و زاویه دید ۱۱۰ درجه را دارد. در برند فایروال که جزء بهترین و کاملترین برندها در دزدگیر می باشد ۳ مدل چشمی موجود می باشد.

  • چشمی بی سیم مدل H7: این چشمی بدون نیاز به کابل کشی بوده و سهولت بسیاری جهت نصب دارد. باطری داخلی با ولتاژ کاری ۹ ولت نیز در داخل این چشمی قرار می گیرد. فرکانس کاری این مدل ۳۱۵ مگاهرتز می باشد.
  • چشمی بی سیم مدل H9: این چشمی کلیه مشخصات مدل H7 را دارا بوده و علاوه بر آنها نیز امکان اعلام وضعیت ضعیف شدن باطری سنسور با پیامک را دارا می باشد.
  • چشمی با سیم مدل H6: این چشمی عملکردی مشابه چشمی مدل H7 را داشته با این تفاوت که با یک زوج سیم به پنل اصلی متصل می شود. در مکان هایی که امکان سیم کشی وجود دارد از این مدل می توان استفاده کرد.
  • آژیر پیزو: آژیر داخلی با صدای کم جهت نصب در محیط داخلی می باشد. معمولاً برای محیط داخلی در صورت فعال شدن دزدگیر نیاز به آژیر داخلی یا همان پیزو می باشد.
  • آژیر بیرونی یا بلندگوی شرکتی: این آژیر با صدای بلند جهت نصب در محیط بیرونی استفاده می شود و با توجه به نیاز می توان یک یا دو عدد در محیط بیرون نصب کرد. این بلندگوی محیط بیرونی معمولاً در یک کاور فلزی یا پلاستیکی قرار می گیرد.
  • باطری بک آپ: یک عدد باطری ۱۲ ولت ۴.۵ آمپر ساعت یا ۱۲ ولت ۷ آمپر ساعت نیز جهت تامین برق دستگاه در صورت قطع برق نیز در داخل پنل اصلی قرار می گیرد.

نکته: همراه پنل اصلی دزدگیر ۲ عدد ریموت موجود می باشد که در صورت نیاز به ریموت بیشتر می توانید جداگانه سفارش دهید. مواردی که ذکر شد شامل قطعات اصلی یک سیستم دزدگیر اماکن می باشد در صورت نیاز شما می توانید موارددیگری نیز به این سیستم اضافه کنید. این موارد در مطلب بعدی به صورت کامل توضیح داده شده است.

جهت مشاوره رایگان در مورد قطعات و سایر ملزومات مربوط به دزدگیر و دوربین مداربسته با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید. یا فرم ذیل را پر نموده تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

شعبه مطهری: ۰۲۱۸۸۳۹۸۷۴۱۰۲۱۸۸۳۹۸۷۴۲

شعبه جمهوری: ۰۲۱۶۶۴۶۱۵۸۱۰۲۱۶۶۴۶۳۷۸۱

میثم مسرور – کارشناس ارشد برق

مشاور فنی و فروش سیستم های نظارتی

توجه: لازم به ذکر است که کلیه قطعات استفاده شده در دزدگیر فایروال دارای ۶۰ ماه گارانتی می باشند.

 

راهنمای خرید دزدگیر اماکن (قسمت اول: نحوه عملکرد دزدگیر اماکن (منازل، دفاتر اداری و …))

راهنمای خرید دزدگیر اماکن (قسمت دوم: راهنمای خرید و نحوه عملکرد دزدگیر اماکن)

راهنمای خرید دزدگیر اماکن (قسمت چهارم – سایر متعلقات جهت نصب دزدگیر اماکن)