طی مصاحبه انجام شده با دبیر اجرایی اتحادیه صنف تولید کنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران، سوالات زیر از دبیر محترم پرسیده شد. بعد از ذکر سوالات، پاسخ‌های دبیر محترم صنف را برای همکاران و خوانندگان گرامی آورده‌ایم.

  • جهت دریافت جواز کسب دوربین مداربسته به کجا مراجه کنیم؟
  • مدارک لازم جهت دریافت جواز کسب دوربین مداربسته چیست؟
  • چرا باید فعالان حوزه دوربین مداربسته جواز کسب دریافت کنند؟
  • جهت تولید و مونتاژ دوربین مداربسته چه کاری باید انجام دهیم؟
  • هزینه نصب دوربین مداربسته به چه صورت می‌باشد؟
  • کارت نصابی دوربین مداربسته چیست؟ و چگونه کارت نصابی دوربین مداربسته دریافت کنم؟
  • آیا شرکت‌ها و اشخاص حقوقی هم می‌توانند جواز کسب از اتحادیه دوربین مداربسته دریافت کنند؟

متن مصاحبه

ضمن عرض سلام و ادب و تشکر بابت زمانی که در اختیار ما قرار دادید جهت پاسخگویی به سوالات، تلاش کردیم سوالات جامع و کامل بوده و در راستای پاسخ به سوالات همکاران و پروژه کاران و نصابان فعال در رسته دوربین های مداربسته باشد.

سوال ۱) لطفاً خودتان را معرفی نموده و مسئولیت خودتان را در اتحادیه بفرمائید.

اینجانب مجتبی خرسندی دبیر اجرایی اتحادیه صنف تولید کنندگان و تعمیر کاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران می باشم.

سوال ۲) با این سوال ابتدایی شروع میکنیم؛ چه کسانی باید جواز کسب در صنف دوربین مداربسته دریافت کنند و آیا لزومی جهت دریافت جواز کسب وجود دارد؟ همچنین عدم دریافت جواز چه عواقبی در بر خواهد داشت؟ ( جواز کسب دوربین مداربسته جهت اشخاص حقیقی و حقوقی)

کسانی که دارای فعالیت  صنفی در رسته‌های زیر مجموعه صنف الکترونیک و حفاظتی می‌باشند ملزم به دریافت پروانه کسب (حقیقی و حقوقی) از اتحادیه الکترونیک و حفاظتی می‌باشند و در صورت عدم دریافت پروانه کسب در واحد صنفی منجر به پلمپ واحد صنفی، عدم مستندات فعالیت صنفی و… می‌شوند. ضمناً داشتن پروانه کسب (حقیقی یا حقوقی) اولاً به نفع واحد صنفی به دلیل ارائه به مثلاً اداره دارایی یا شرکت در مناقصات یا مزایدها یا سازمان صحت جهت ترخیص کالا یا شرکت در نمایشگاه های بین المللی یا ارائه به اداره تامین اجتماعی و … می باشد.

سوال ۳) مراحل دریافت جواز کسب از اتحادیه در رسته دوربین مداربسته را بفرمائید و همچنین چه رسته‌هایی وجود دارد؟

مراحل دریافت پروانه کسب ابتدا شامل ارائه مدرک می‌باشد.

مدارک متقاضی شامل کپی شناسنامه تمامی صفحات، کپی کارت ملی و پایان خدمت، کپی مدرک تحصیلی، ۴ قطعه عکس پرسنلی برای متقاضی در واحدهای صنفی حقیقی و در واحدهای حقوقی این مدرک برای مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره ارائه می‌گردد.

مدرک واحد صنفی شامل کپی اجاره نامه یا سند و تأییدیه کدپستی می‌باشد.

مدارک حقوقی شامل اساسنامه، روزنامه رسمی و آگهی تغییرات می‌باشد.

مدارک دارایی:

در صورت داشتن مدرک دانش بنیان ارائه گردد.

اتحادیه شامل ۱۶ رسته در زیرمجموعه خود همراه با کد آیسیک می‌باشد. سایر رسته‌ها در سایت اتحادیه به آدرس etet.ir قابل روئیت می باشد.

سوال ۴) کارت نصابی چیست؟ چه کسانی می‌توانند آن را دریافت کنند؟ و شرایط و نحوه دریافت آن را بفرمائید. (مزایای کارت نصابی و …)

کارت نصابی شامل کسانی می‌باشد که دارای واحد صنفی نمی‌باشند و به صورت سیار در رسته‌های اتحادیه شامل دوربین مداربسته و غیره فعالیت می‌کنند و برای ارائه مستندات یا سوابق کاری به کارت نصابی نیاز دارند و یا نصاب‌هایی که زیر مجموعه یک واحد صنفی دارای پروانه کسب حقیقی یا حقوقی می‌باشند که جهت دریافت کارت شناسایی نصابی به اتحادیه مراجعه می‌کنند.

شرایط دریافت کارت نصابی شامل ارائه عدم اعتیاد، عدم سوء پیشینه، آزمون کتبی، آزمون عملی، کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کارت پایان خدمت و ۴ قطعه عکس پرسنلی می‌باشد.

سوال ۵) خدماتی که اتحادیه به اعضا ارائه می دهد را بفرمائید.

خدمات اتحادیه شامل تأییدیه واحدهای صنفی جهت دریافت وام، واردات کالا یا مواد اولیه، ارائه به سفارت، بیمه تکمیلی، خرید زمین های صنعتی و … می باشد.

سوال ۶) آیا نرخ مصوبی جهت ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته وجود دارد؟ شرایط تعیین آن چیست؟ و لطفاً بفرمائید همکاران نصاب چگونه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

بله، اتحادیه هر سال نرخ نامه مصوب به واحدهای صنفی ارائه می دهد که در هر رسته فعالیت به صورت مجزا ارائه می گردد که در هر رسته در اتحادیه دارای کمیسیون می باشد که بعد از تشکیل کمیسیون هر رسته نرخ نامه مصوب می شود و  به تأیید اتاق اصناف می رسد و هر واحد و رسته  صنفی  جهت اطلاع از نرخ نامه انجام خدمات مربوط به نصب دوربین مداربسته می تواند با مراجعه حضوری به اتحادیه آن را دریافت نماید.

سوال ۷) در زمینه تولید و مونتاژ دوربین مداربسته، اتحادیه چه اقداماتی انجام می دهد؟

در رسته تولید و مونتاژ دوربین مداربسته بعد از دریافت پروانه کسب این اتحادیه جهت واردات، دریافت وام و ثبت در سامانه بهین یاب و …

اقدامات لازم را برای سهولت کار تولید کنندگان انجام می دهد.

 

 

 

 

 


به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید