رول کابل شبکه

رول کابل شبکه

کابل شبکه مجموعه‌ای از زوج سیم‌های باریک بهم تنیده شده است که در هنگام اتصال آن به سوکت شبکه لازم است ترتیب رنگ‌بندی آن رعایت شود.

زوج سیم‌های بهم تنیده شده در یک کابل شبکه

زوج سیم‌های بهم تنیده شده در یک کابل شبکه

در پروژه‌های دوربین مداربسته دارای کابل‌کشی تحت شبکه از این نوع کابل استفاده می‌شود. کابل‌های شبکه مورد استفاده در پروژه‌های دوربین مداربسته cat5، cat5e و cat6 است. هریک از کابل‌های شبکه مذکور دارای ویژگی خاص خود در ظرفیت حداکثری پهنای باند انتقالی می‌باشد.

از نظر چگونگی روکش محافظ موجود در کابل‌های شبکه، این کابل‌ها به دسته‌های مختلفی چون UTP، FTP، S-UTP، U-FTP و SFTP تقسیم می‌شوند که البته پر کاربرد ترین آنها در مبحث دوربین‌های مداربسته انواع UTP، FTP و SFTP است.

کابل شبکه UTP

کابل شبکه UTP

کابل شبکه UTP

Utp مخفف unshield twisted pair است. همان‌طور که از معنای آن پیداست این دسته از کابل‌های شبکه دارای روکش محافظ نمی‌باشد. مزیت این نوع کابل قیمت مناسب آن و عیب آن نویز پذیری بیشتر نسبت به سایر انواع کابل‌های شبکه است.

کابل شبکه FTP

کابل شبکه FTP

کابل شبکه FTP

FTP مخفف foil twisted pair می‌باشد. این دسته از کابل‌ها دارای روکش فویل است. کابل‌های شبکه FTP دارای مقاومت بیشتر در برابر نویز و همچنین قیمت بالاتر نسبت به کابل‌های UTP است.

کابل شبکه SFTP

کابل شبکه SFTP

کابل شبکه SFTP

SFTP مخفف shield foil twisted pair بوده که در آن هم روکش فویل و هم شیلد رشته‌ای به عنوان محافظ قرار دارد. کابل‌های شبکه SFTP دارای کیفیت و مقاومت به نویز بالاتر، ضخامت بیشتر و همچنین قیمت بالاتر نسبت به سایر کابل‌های شبکه مورد استفاده در بحث دوربین‌های مداربسته است.

منبع

کتاب آموزش جامع و کاربردی سیستم های دوربین مداربسته با رویکرد بازار محوری در ایران

جهت خرید کلیک نمایید و یا جهت ارتباط با مسئول فروش با شماره زیر در تماس باشید:

۰۲۱۸۸۴۱۲۳۲۰

۰۹۰۱۰۴۴۶۲۴۵


به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید