از جمله سایر اقلام مورد استفاده در پروژه‌های دوربین مداربسته رک‌ها هستند. بسیاری از اجزاء پروژه از جمله دستگاه‌های ضبط کننده، سوییچ، بخشی از کابل‌ها و… جهت نظم بخشیدن و همچنین محافظت بیشتر در رک‌ها قرار داده می‌شوند. در این مقاله کاربرد رک را در سیستم دوربین مداربسته بررسی می‌کنیم.

انواع رک

رک‌ها به دو دسته “دیواری” و “ایستاده” تقسیم می‌شوند. رک‌های ایستاده دارای اندازه بزرگتری نسبت به رک‌های دیواری هستند که کاربرد خاص خود را دارند. برخی از رک‌ها درون خود دارای لامپ جهت روشنایی و فن جهت تهویه هوای داخلی دارند.

رک ایستاده

رک ایستاده

رک دیواری

رک دیواری

برخی از رک‌ها دارای درب فلزی و برخی دیگر دارای درب شیشه‌ای هستند. رک‌ها در سایز‌های مختلفی ساخته می‌شوند. واحد اندازه‌گیری رک‌ها “یونیت” است که هر یونیت حدوداً معادل ۴.۵ سانتی متر می‌باشد. سایزهای پر استفاده رک در پروژه‌های دوربین مداربسته ۳، ۴، ۶، ۹ و ۱۲ یونیت است.

جهت قراردادن اجزاء پروژه از جمله دستگاه ضبط و سوییچ در رک، یک سینی رک را به دیواره متصل نموده و اجزاء را روی سینی قرار می‌دهند. برخی دستگاه‌ها و سوییچ‌ها که دارای بدنه فلزی هستند و در دو سمت خود جای پیچ دارند مستقیماً به بدنه رک پیچ می‌شوند. در این حالت دیگر نیازی به سینی رک نیست. به این نوع دستگاه‌ها و سوییچ‌ها اصطلاحاً رکمونت گفته می‌شود.

منبع

کتاب آموزش جامع و کاربردی سیستم های دوربین مداربسته با رویکرد بازار محوری در ایران

جهت خرید کلیک نمایید و یا جهت ارتباط با مسئول فروش با شماره زیر در تماس باشید:

۰۲۱۸۸۴۱۲۳۲۰

۰۹۰۱۰۴۴۶۲۴۵


به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید