آیا می‌دانید که با استفاده از PoC و بدون نیاز به استفاده از کابل‌های اضافی، می‌توان برق مورد نیاز دوربین امنیتی را فعال کرد؟

این همان راهکاری است که بسیاری از نصابان انتظار آن را می‌کشیدند. تمام کار را تنها با اتصال یک عدد کابل به دوربین انجام دهید. تصویر، فرمان‌های PTZ و برق فرستاده شده از طریق کابل کواکسیال، باعث نصب و راه اندازی سریع تر و ارزان‌تر می‌کند.

در این مقاله قصد داریم در مورد این نوع PoC استاندارد که برای تامین برق دوربین امنیتی از طریق کابل کواکسیال ایجاد شده صحبت کنیم.

 

 

 

PoC که اختصار عبارت (Power Over Coax) می‌باشد را در کاتالوگ‌های مختلف دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا با فناوری‌های HDTVI، HDCVI و فناوری AHD خواهید یافت.

 

نحوه تامین برق دوربین از طریق کابل کواکسیال

 

این فرآیند بسیار ساده است، فقط کافیست که از دستگاه DVR و دوربینی استفاده کنید که با PoC استاندارد سازگار باشد. همانطور که در نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته به صورت معمول استفاده می‌کنید،کابل‌ها و دوربین‌های مدار بسته را به دستگاه DVR متصل نمایید.
این فناوری جدید نیست، اما اکثر نصابان ازاستفاده نمی‌کنند، برخی از آن‌ها اصلا از وجود آن اطلاع ندارند و برخی دیگر نمی‌خواهند در مورد فناوری‌های جدید یاد بگیرند و سیستم قدیمی را پشت سر بگذارند.

 

 

 

این روش برای استفاده از دوربین‌های امنیتی آنالوگ با کیفیت بالا در آینده بیشتر استفاده خواهد شد، درست مانند دوربین‌های تحت شبکه که بیشترین استفاده از این روش را برای تامین برق خود از طریق PoE دارد.

همچنین بخوانید:  ذخیره سازی بر EVSوESS داهوا

تولیدکنندگان دارای فناوری PoC

 

برخی از تولیدکنندگان مانند Hikvision، Dahua، Lilin و Webgate دارای فناوری تامین برق از طریق کابل کواکسیال در محصولات دوربین مدار بسته خود هستند.

 

 

 

همانطور که تولیدکنندگان مجوز استفاده از این فناوری را برای شرکت‌های دیگر دارند، می‌توان دیگر برندهای توزیع دوربین‌های PoC را پیدا کرد. شما می‌توانید دوربین PoC با فناوری‌های HDTVI، HDCVI، AHD یا HDSDI را خریداری کنید، تمامی تولیدکنندگان مختلف از این استاندارد استفاده می‌کنند.

 

نتیجه گیری در مورد فناوری PoC

 

فناوری تامین برق دوربین‌های مدار بسته از طریق کابل کواکسیال قطعا در سال‌های آینده رشد خواهد کرد. در این زمان هیچ استاندارد جهانی وجود ندارد و هر سازنده یک فناوری اختصاصی را توسعه می دهد. به هر حال تامین برق دوربین‌ها از طریق PoC آسان‌تر و سریع‌تر است.