بهترین راهنمای خرید دوربین های PIR

دسته بندی : آموزش

یکشنبه, 23 خرداد 1400 ساعت 17:07

دوربین PIR چیست؟ چگونه کار می کند؟ و دوربین های سنسور PIR چه تفاوتی با دوربین هایی که برای تشخیص حرکت از پیکسل های تصویر استفاده می کنند دارند؟

در این مقاله سعی می کنیم به طور کامل شما را با دوربین مداربسته PIR آشنا کنیم در ابتدا باید بگوییم که از ویژگی های بارزی که این نوع دوربین ها دارند جلوگیری از هشدارهای اشتباه سیستم امنیتی ، دریافت اعلان های لحظه ای از فیلم ضبط شده یا تصویر متحرک (gif) از هنگام وقوع حرکت از طریق ایمیل است .
در واقع PIR یک راه حل برای راه اندازی سیستم نظارتی بدون هیچ مشکلی می باشد در ادامه با ما همراه باشید .

دوربین امنیتی PIR چیست ؟

PIR مخفف Passive infrared sensor به معنی حسگر مادون قرمز تاثیر پذیر است این حسگر که در دوربین مداربسته نصب شده است دربرابر تحرک عامل خارجی مقابل دوربین فعال می شود ، برای اطلاعات بیشتر و اینکه چگونه این حسگر کار می کند باید به شرح جزییات PIR بپردازیم

درک ردیاب های PIR

ردیاب PIR چیست؟ یک سنسور الکترونیکی مبتنی بر تشخیص انرژی حرارتی است که معمولاً برای دوربین های تحت شبکه و سیستم های هشدار دهنده (دزدگیر اماکن) با PIR استفاده می شود.

PIR در دوربین مداربسته چگونه کار می کنند

دوربین مداربسته با سنسور PIR با تغییر در اشعه مادون قرمز هنگام عبور انسان یا موجوداتی که خون گرم دارند فعال می شود این نوع حساسیت به جلوگیری از ثبت هشدار وقایع کاذب مثل پرواز پروانه کمک می کند کاری که در دوربین های مجهز به فناوری تشخیص حرکت بدون سنسور PIR صورت می گیرد.
(با انتخاب دوربین PIR کارایی بسیار بهبود می پذیر)

در واقع دوربین مداربسته با سنسور PIR با تشخیص تغییرات سطحی در تابش مادون قرمز کار می کند.

دوربین های تحت شبکه PIR: مواردی که باید قبل از خرید انتخاب کنید

بولت در مقابل دام – کدام را انتخاب کنیم؟ کاملا بستگی به فضایی دارد که حسگر تشخیص در آن مکان مورد نیاز است پیشنهاد ما این است که حداقل از دوربینی استفاده کنید که مجهز به استاندارد مقاومت IP65 باشد و برای محیط خارجی حتما از دوربینی استفاده کنید که مجهز به استاندارد مقاومت آب و گرد و خاک باشد معمولا برای محیط داخلی از دوربین های دام و محیط خارجی از دوربین بولت استفاده می شود.

با توجه به اینکه معمولا در محیطی که تشخیص حرکت کار گذاشته می شود اهمیت نظارت بسیار بالاست پیشنهاد می شود حتما از دوربینی استفاده کنید که قابلیت ذخیره سازی ابری در فضای وب را داشته باشد بسیار دیده شده سارقین پس از سرقت دستگاه ذخیره کننده تصاویر دوربین مداربسته را برای جلوگیری از شناسایی به سرقت می برند و یا استفاده از دوربین هایی که قابلیت افزودن مموری کارت (حافظه داخلی) برای پشتیبانی ضبط تصاویر دارند از ویژگی های این روش جلوگیری از نفود و هک نسبت به روش ذخیره سازی ابری است.

ویژگی هایی که باید به آن توجه کنید

دوربین مداربسته با سنسور PIR با وضوح تصویر Full HD - به عنوان نقطه شروع سیستم دوربین PIR تحت شبکه ، وضوح بالاتر تصویر به افزایش کیفیت تصویر و نمایش جزئیات بیشتری اشاره می کند.

ارتقا از لنز 1 مگاپیکسل 720p به 2 مگاپیکسل 1080p می تواند در تصویر برای آنچه مهم است یا از دست دادن جزئیات برای شناسایی افراد یا وسایل نقلیه تفاوت مثبتی ایجاد کند.

دوربین های PIR با قابلیت صدای 2 طرفه

صدای دو طرفه در واقع به صورت یک مکالمه صورت می گیرد با این قابلیت شما می توانید با افرادی که در آن سوی تصویر حضور دارند مکالمه کنید و یا حتی از این قابلیت برای هشدار به افراد و مزاحمان بالقوه استفاده کنید

قابلیت دید در شب

بسیاری از دوربین های مداربسته فقط در تبلیغات دارای دید در شب هستند و کیفیت بسیار بدی دارند برای اطمینان از این مورد پیشنهاد می کنیم که حتما از برند معتبر و جهانی مثل دوربین هایک ویژن و دوربین داهوا استفاده نمایید

قابلیت تنظیم حساسیت

برای زمان ها و روزهایی که نیاز به تشخیص حرکت نیست این قابلیت بسیار کاربردی است

چکیده مطلب

دوربین PIR یک قابلیت با کمک سنسور جانبی که بر روی دوربین نصب می شود می باشد که به فناوری تشخیص حرکتی کارایی بیشتری می بخشد که البته با توجه به نیاز ثبت تشخیص حرکت باید به این موضوع فکر کنیم که آیا واقعا به این دوربین نیاز داریم یا خیر؟
در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه شما را با سنسور PIR آشنا کنیم ما در شرکت آتی نگر الکترونیک با بیش از 5 سال سابقه در زمینه فروش و بیش از 1000 نصب موفق پروژه های دولتی و خصوصی با تیم تخصصی ویژه اعلام آمادگی می کنیم که در هر زمان شما را یاری خواهیم کرد.

شماره تماس : 91006008-021

پشتیبانی و فروش

02191006008
استعلام خرید